Wybieram Polskie Eko” to projekt Sfinansowany przez Fundusze Promocji Mięsa wieprzowego, wołowego, owoców i warzyw oraz zbóż i przetworów zbożowych . Inauguracja projektu nastąpiła na Targach Eco Style w Kielcach w dniach 22-23. 08. 2020 r. Poniżej informacja na temat w/w wydarzenia.

-Partnerem tegorocznej edycji III Salonu Produktów Ekologicznych jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych Polska Ekologia

Stowarzyszenie Polska Ekologia znajdzie się w gronie wystawców wydarzenia Eco-Style w Targach Kielce. Podczas imprezy przedstawiciele Stowarzyszenia promować będą projekt „Wybieram Polskie Eko”, którego celem jest promocja polskiej żywności ekologicznej . Również dla odwiedzających targi będą do dyspozycji eksperci od mięsa wołowego, wieprzowego, owoców i warzyw oraz zbóż i przetworów zbożowych. Mistrzowie kulinarni przygotują degustację najlepszych potraw i wypieków w oparciu o z polską żywność posiadającą certyfikat ekologiczny.

Na stoisku „Wybieram Polskie Eko” będzie można skosztować m.in. pierogi, naleśniki, zupę gulaszową z wołowiny, wędliny z mięsa wieprzowego, lody owocowe, owocowe słodkości, bułeczki, chlebek pełnoziarnisty z pszenicy okrągłoziarnowej, która jest nowością.

Projekt jest Sfinansowany z Funduszy Promocji Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Owoców i Warzyw oraz Zbóż i Przetworów Zbożowych.