Dla Stowarzyszenia Polska Ekologia najważniejsza jest edukacja konsumentów w temacie żywności ekologicznej.
-Brawo Kielce, tym razem byliśmy w szkole ZDZ w Kielcach z projektem
„Wybieram Polskie Eko ” Projekt został Sfinansowany ze środków Funduszy Promocji Mięsa Wieprzowego, Funduszy Promocji Mięsa Wołowego, Funduszy Promocji Owoców i Warzyw oraz Funduszy Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.
Uczniowie z 2 klasy Szkoły Branżowej o profilu kucharskim mieli przyjemność uczestniczenia w nietypowych warsztatach rozbioru półtuszy wieprzowej na części zasadnicze. Pokaz został przeprowadzony przez profesjonalnego masarza Łukasza Kasprzyka.
Następnie uczniowie musieli się wykazać, i z otrzymanych elementów kulinarnych tuszy musieli stworzyć swoje autorskie dania przy zastosowaniu dostępnych produktów spożywczych i różnych technik kulinarnych. Trzeba przyznać, że ich pomysłowość i kreatywność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Było bardzo smakowicie !!!
Tak jak na wstępie napisaliśmy- niniejsze warsztaty zostały zrealizowane w ramach programu ,, Wybieram Polskie Eko ” Sfinansowanego ze środków Funduszy Promocji Mięsa Wieprzowego, Funduszy Promocji Mięsa Wołowego, Funduszy Promocji Owoców i Warzyw oraz Funduszy Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.
Dziękujemy !!! że mieliśmy możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowym projekcie. Wyrazy podziękowania składamy Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu i uczniom którzy z chęcią i wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w naszym projekcie.

Więcej informacji kliknij na profilu FB Gastronomia od kuchni w Szkołach ZDZ Kielce | Facebook

PE Kielce
PE Kielce
PE Kielce
PE Kielce