Żródło: Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie (zsp2bel.pl)

W dniu 27.05.2022 w murach naszej szkoły odbył się pokaz w ramach Projektu finansowanego z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego oraz Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Uczniowie klas gastronomicznych mieli możliwość obserwowania fachowego rozbioru półtuszy wieprzowej na części zasadnicze i elementy gastronomiczne. Następnie odbyły się warsztaty kulinarne. Uczniowie przygotowywali potrawy z otrzymanych elementów gastronomicznych z rozbioru półtuszy oraz warzyw i owoców pochodzących z upraw ekologicznych dostarczonych przez prowadzących pokaz.

WPE Bełchatów 3

WPE Bełchatów 2
WPE Bełchatów 3

Młodzież pracowała pod czujnym okiem naszych gości:

Pana Czesława Meus – koordynator projektu,

Pana Stefana Bednarka – kucharz,

Pani Małgorzaty Koniecznej – kucharz,

Pana Szczepana Aniołkiewicza – rzeźnik, masarz.

Takie warsztaty pozwoliły naszym uczniom poznać nowe techniki sporządzania potraw z różnych elementów mięsa oraz odpowiednio dobrać właściwą dekorację.

Na koniec młodzież prezentowała przygotowane przez siebie potrawy a następnie odbyła się degustacja.

Gościom serdecznie dziękujemy za niepowtarzalną lekcję oraz okazję do rozwijania pasji u naszych uczniów.